Dirk de Wachter

Levensvragen voor onzekere tijden
wo 4 jun 2025 | 20:00
4 jun 2025
20:00
  • 4 jun 2025
    20:00
    nieuwe Luxor Theater
  • Bovengenoemde prijzen zijn exclusief servicekosten (€2,50 - € 4,75). Lees hier meer.

In deze tijden worden we dagelijks geconfronteerd met nieuws over oorlog, rampen en radicale politiek. Zelf verliezen we ons in een steeds drukker bestaan en kunnen we maar weinig weerstand bieden tegen afleiding. Hoe houden we ons nog staande in de steeds snellere en onzekere wereld?


Psychiater Dirk de Wachter laat in Levensvragen voor onzekere tijden zien waarom we ons steeds meer vervreemd voelen van onszelf en de ander. Want onze samenleving is er een die gelukkiger is dan ooit, maar waarin ook eenzaamheid en polarisatie toeneemt. Welke ankers kunnen we nog vinden in dit geïndividualiseerde bestaan? En hoe maken we nog echt contact met de mensen die dicht bij ons staan en met onbekenden?


De Wachter verbindt op karakteristieke wijze psychologische en filosofische inzichten die helpen voor meer mentale gezondheid in deze turbulente tijden. Hij leert je hoe je beter in gesprek met jezelf kan gaan en met de ander. En hoe we juist in het kwetsbare de weg tot meer levensgeluk kunnen vinden.


Dirk de Wachter is psychiater en psychotherapeut. Naast het voeren van een eigen praktijk is hij hoofd systeem- en gezinstherapie aan het Universitair Psychiatrisch Centrum van de Katholieke Universiteit Leuven. Hij is auteur van meerdere bestsellers zoals Borderline Times, De kunst van het ongelukkig zijn en Vertroostingen.

 

De avond Levensvragen voor onzekere tijden is een theaterproductie van Haagsch College.